Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
VII Edycja Festiwalu "Ścinawski Blues nad Odrą" - Harmonijka Ustna

VII Edycja Festiwalu "Ścinawski Blues nad Odrą"

11.08.2014, 01:57 Sonia Kuźbik

Pierwsza edycja festiwalu „Ścinawski Blues nad Odrą” odbyła się 5 września 2008 roku z inicjatywy bluesmana Dariusza Łacha. Stał się on kolejnym ważnym festiwalem bluesowym w Polsce. Corocznie od 2011r. podczas festiwalu odbywa się konkurs Amatorskich Zespołów Bluesowych. To właśnie dzięki niemu festiwal zyskał na atrakcyjności i rozpoznawalności.


18 lipca 2014r. odbył się pierwszy dzień VII edycji festiwalu. Był on poświęcony konkursowi na najlepszy amatorski zespół bluesowy. Udział w nim wzięło 6 zespołów z całej Polski tj.: Day After Day, Modlyszka, Old Wave, Po Stronie Bluesa, Sideroad, Water Jug. Jury w składzie: Ryszard Gloger – Przewodniczący, Marek Kaczanowski, Jacek Jaguś oraz Darek „Daro” Łach, wyłoniło zwycięzców.


Old Wave - GRAND PRIX;

Water Jug - II miejsce;

Side Road - III miejsce;

Po Stronie Bluesa – wyróżnienie.


Pierwszy dzień festiwalu zakończył się koncertami zespołów Tandeta Blues Band, Szulerzy oraz po raz pierwszy w Polsce zagrał niemiecki zespół Michael Wind Band.


19 lipca o godzinie 16 odbył się drugi dzień festiwalu. Koncert rozpoczął się od występu laureatów zeszłorocznego konkursu „Po Godzinach Blues Band”. Następnie na scenie pojawił się zespół Around the Blues. Tuż po ich występie przed publicznością wystąpił ich ulubieniec „Daro” Blues Band, a wraz z nim przyjaciele. Kolejnym, który umilił czas publiczności i złapał z nią niesamowity kontakt był amerykański gitarzysta i piosenkarz bluesowo rockowy Carvin Jones Band. Gwiazdą wieczoru VII Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą był zespół Cree z wokalistą Sebastianem Riedlem.


To między innymi właśnie występ tego zespołu spowodował, że publiczność przybyła w tak licznym gronie drugiego dnia festiwalu. Andrzej Holdenmajer Burmistrz Ścinawy zauważył, że w tym roku do Portu zawitało bardzo wielu mieszkańców z Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz województwa lubuskiego. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, jednak mają nadzieje, że za rok przybędą kolejni fani bluesowych brzmień.

komentarze [0] skomentuj


Dodaj komentarz:

Wypełnij formularz (* - pola wymagane)

Autor*:

Email:

Treść komentarza*: (nie więcej niż 1000 znaków)

Zwycieskie nagranie GP VII HB VI

Nagranie MacieJJa

Końcowa tabela Grand Prix VII

1. orsoj 17
2. Zamieszkały 15
3. MacieJJ 10
4. karol.z 9
5. Rogalski.Arek 5
6. GaceQ123 1
6. Harry 1
6. Magic_Mike 1
6. Pancho 1

Przecieki z forum

Nowości

15.09.2014 - GP VIII HB I
14.07.2014 - GP VII HB VI
24.02.2014 - GP VII HB V
07.01.2014 - GP VII HB IV
01.09.2013 - GP VII HB III

GP VIII HB I

Obecnie: Ocena prac

Blues Harp MS w tonacji D