Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Harmonijka Ustna

Tipsy Drivers & Harp Friends

27.03.2013, 00:03 Felix

W piątek 05.04.2013 w łódzkim klubie Stereo Kros spotkają się polscy mistrzowie harmonijki ustnej.

Na zaproszenie Jacka Urlika, lidera pabianickiej grupy Tipsy Drivers, do Łodzi zawitają: Tomasz Kiersnowski (Rzeszów), Łukasz Rumpel (Gliwice), Igor Łojko (Zielona Góra) oraz Dominik Abłamowicz (Warszawa), czyli współtwórcy Harp Friends - grupy przyjaciół, których połączyła miłość do harmonijki ustnej. Dzień później koncert zostanie powtórzony w Pabianicach w Klubie "Mariańska", a w niedzielę w klubie Centrala w Zduńskiej Woli.

Muzycy będą promowali płytę Tipsy Drivers & Harp Friends „100% LIVE”. W nagraniach, oprócz Tipsy Drivers, wzięła udział także sekcja dęta Marka Smugi "Smoogie Boogie" oraz kilku innych zaproszonych... czytaj dalej

komentarze [2] skomentuj


Harmonijka Ustna

Mundharmonika live 2013

01.03.2013, 12:53 Felix

W odbywającym się od 13-15 sierpnia w b.r.13 międzynarodowym festiwalu Mundharmonika w miejscowości Klingenthal(Niemcy), wystąpią jako goście specjalni również polscy muzycy.

W Sobotę 14 na scenie Szkoły Średniej zaprezentuje się zespól harmonijek
ustnych Trio Con Brio pod przewodnictwem Zygmunta Zgrai oraz Bartek Łęczycki z Tomkiem Kamińskim.

Odbędą się również warsztat harmonijkowe:

Dla początkujących Dick Rolle

Chromatyki - Noldi Tobler

Grupa zaawansowana Barek Łęczycki

Całość imprezy organizowana jest przez SEYDEL SÖHNE.

Źródło: maestro Zygmunt Zgraja oraz Mundharmonika live

komentarze [0] skomentuj


Harmonijka Ustna

Festwal "Harmonica Bridge" po raz trzynasty!

22.02.2013, 20:29 Felix

Witam! Mamy juz dopięty program XIII Międzynarodowego Festiwalu Harmonijki Ustnej "Harmonica Bridge". Odbędzie się w dniach 23, 24, 25 sierpnia w Toruniu. Wystąpią wirtuozi harmonijki ustnej z 8 krajów, grający w tak zróżnicowanych konwencjach jak blues, folk, jazz, muzyka poważna. Oprócz koncertów na terenie Starego Miasta, odbywać się będą - podobnie jak w roku ubiegłym - jam sessions w HRP "Pamela", warsztaty harmonijkowe (poprowadzi je Paul Lamb) oraz konkurs. Listę wykonawców festiwalowych podam niebawem. Teraz proponuję zapoznanie się z regulaminem konkursu. W tym roku będzie więcej utworów do wyboru ale wszystkie wykonywane utwory muszą znajdować się na zaproponowanej przez organizatorów... czytaj dalej

komentarze [1] skomentuj


Harmonijka Ustna

Festiwal "Motywy Bluesa" w Raciborzu & Bob Corritore

17.02.2013, 20:19 Felix

Racibórz ma swój festiwal bluesowy. W tym roku na Motywy Bluesa przyjedzie amerykański harmonijkarz Bob Corritore (na zdjęciu). Zagra z nim razem Harsh Guitar Mark, czyli Marek Wojtowicz.

Bob Corritore jest obecnie najbardziej znanym na świecie harmonijkarzem bluesowym, kocha bluesa tradycyjnego. Jest przedstawicielem firmy Honner produkującej harmonijki ustne, właścicielem The Rhythm Room w Phenix, producentem wielu płyt, prezenterem radiowym itp.

Grał z wieloma sławnymi bluesmenami jak Robert Lockwood, Jimmy Rogers, Louisiana Red itd. Bob jest zdobywcą wielu nagród, miedzy innymi Keep The Blues Alive.

Harsh Guitar Mark, czyli Marek Wojtowicz jest jedynym w Polsce bluesmanem grającym według najstarszej techniki podłużnego grania na gitarze.... czytaj dalej

komentarze [0] skomentuj


Zwycieskie nagranie GP VII HB VI

Nagranie MacieJJa

Końcowa tabela Grand Prix VII

1. orsoj 17
2. Zamieszkały 15
3. MacieJJ 10
4. karol.z 9
5. Rogalski.Arek 5
6. GaceQ123 1
6. Harry 1
6. Magic_Mike 1
6. Pancho 1

Przecieki z forum

Nowości

15.09.2014 - GP VIII HB I
14.07.2014 - GP VII HB VI
24.02.2014 - GP VII HB V
07.01.2014 - GP VII HB IV
01.09.2013 - GP VII HB III

GP VIII HB I

Obecnie: Ocena prac

Blues Harp MS w tonacji D