Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
XXII Ogólnopolskie Spotkania Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych. - Harmonijka Ustna

XXII Ogólnopolskie Spotkania Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych.

11.11.2016, 21:44 Felix

XXII Ogólnopolskie Spotkania Miłośników Harmoniki Ustnej w Mysłowicach należy zaliczyć do udanych. W przeglądzie konkursowym wystąpiło 14 uczestników.
Wszyscy uczestnicy zgodnie z regulaminem byli zobowiązani do zagrania dwóch utworów, których czas nie powinien przekroczyć ośmiu minut.
Można było zagrać swoją partię do podkładu, a dodatkowo dla chromatykarzy obowiązkowym był do zagrania jeden utwór z akompaniamentem pianisty. Nuty, harmonijkarze chromatyczni załatwiali we własnym zakresie. Wykonywane utwory nie mogły być prezentowane na poprzednich spotkaniach. Dla muzykujących na harmonijkach organizatorzy zapewnili bezpłatne noclegi i dwa posiłki dziennie. Całość występów oceniali Jurorzy pod przewodnictwem Roberta Kiera akordeonisty i harmonijkarza – absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, Marcina Dyjaka – harmonijkarza diatonicznego – v-ce mistrza Świata z Trossingen oraz pianisty / akompaniatora z Katowic.
Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawował Zygmunt Zgraja, członek Trio Con Brio. W popołudniowej przerwie w kawiarence mysłowickiego MOK-u po obiedzie było co nieco grania części uczestników do podkładów muzycznych. Prezentowana była muzyka klasyczna, bluesowa i folkowa, a szczególnie folk z rejonu podkarpacia.
W koncercie galowym prawie wszyscy harmonijkarze wykonali najlepiej wykonany podczas konkursu utwór.
Każdy z harmonijkarzy otrzymał od v-ce Prezydenta miasta Mysłowice ufundowane przez M.O.K. w Mysłowicach i firmę Interklang pamiątkowy dyplom i harmonijkę diatoniczną lub chromatyczną.

Końcowym akcentem tegorocznych spotkań był występ znanego w kraju i za granicą TRIO CON BRIO z udziałem tegorocznej laureatki Dominiki Stokfisz.

Kolejne XXIII spotkania odbędą się za dwa lata również w Listopadzie.

Info:

Informacja własna (Felix)

komentarze [0] skomentuj


Zwycieskie nagranie GP VII HB VI

Nagranie MacieJJa

Końcowa tabela Grand Prix VII

1. orsoj 17
2. Zamieszkały 15
3. MacieJJ 10
4. karol.z 9
5. Rogalski.Arek 5
6. GaceQ123 1
6. Harry 1
6. Magic_Mike 1
6. Pancho 1

Przecieki z forum

Nowości

15.09.2014 - GP VIII HB I
14.07.2014 - GP VII HB VI
24.02.2014 - GP VII HB V
07.01.2014 - GP VII HB IV
01.09.2013 - GP VII HB III

GP VIII HB I

Obecnie: Ocena prac

Blues Harp MS w tonacji D